מַעְבָּדָת הוא שמה העברי של קהילה חדשה בניו יורק: שילוב של מעבדה +דת: נסיון לשלב בין המסורות העתיקות ביותר והצרכים החברתיים העכשויים ביותר, באמצעות אמנות, למידה, ועשיה משותפת.

קראו על הקהילה שלנו ועל  מייסדה, עמיחי לאו-לביא, בכתבתו של יאיר שלג ב״מקור ראשון״
יהדות-במסלולים-מרובים

מַעְבָּדָת מזמינה את הציבור הרחב, גילאים שונים ורקע שונה, להתנסות עם טקסים, לימוד, לחוות חויה רוחנית, רגשית, שכלית וחברתית, מבוססת על מסורת ישראל ומיועדת לדורות חדשים המחפשים משמעות כל אחד ואחת בדרך אחרת. 

אנו מתנסים ביצירת מרחב להתכנסות, השראה, היכרות, טקסי חיים, מועדים, ובנית קהילה דינמית ותוססת המקשרת אותנו לעצמנו,  לזולת, למורשת העבר , ולעתיד מלא מימוש, משמעות וצמיחה.

מַעְבָּדָת ממוקמת במנהטן אבל לא מקובעת למיקום אחד. במשך השנה אנו מנסים אזורים שונים וחללים שונים, כחלק מהנסיון לייצר חויה חדשה של פולחן קדושה בעידן חדש ולהכיר צרכים מקומיים מקרוב.

הקהילה מונהגת ע״י  עמיחי לאו-לביא, איש חינוך, תיאטרון ויצירה ישראלי המתגורר בניו יורק מאז 1998 ונמצא בעיצומם של לימודי רבנו בבית המדרש לרבנים של אמריקה, המשתייך לתנועה הקונסרבטיבית.  עמיחי ייסד ב1999  את חברת storahtelling -סיפורי סת”ם – קבוצת תיאטרון יהודי המחדשת את טקס קריאת התורה כמופע דרמטי ואקטואלי בהשתתפות הקהל. הקבוצה המייסדת של סיפורי סת”ם גדלה והפכה לקהילה מגובשת, החברה הצליחה ברחבי העולם, ועם השנים גדל הביקוש לפעילות יותר משמעותית ורציפה בניו יורק.
ב2012 החליטו אמני הקבוצה ושוחריה להתאגד יחד כקהילה קבועה המקיימת טקסים, טקסי חיים, יצירה אמנותית וחברתית. 

View More: http://jenniferleephotography.pass.us/celebrations

הקהילה שוויונית למהדרין ומורכבת מקבוצה מגוונת מאד של יהודים אמריקאיים מכל הגילאים, מהגרים מארצות שונות, כולל ישראל, המגיעים מכל רחבי ניו יורק.  אנו שמחים שקהילת הלהט״ב מוצאת בית אצלנו,  ושלזוגות ומשפחות שמורכבות מיהודים ושאינם יהודים יש מקום  לחויה מקבלת, תומכת ומחברת. 

אנו מקיימים תפילות שבת חודשיות, אירועים מיוחדים לחגים, ותפילות לימים הנוראים – בשילוב מסורות מוזיקליות ממזרח ומערב, עבור קהל רחב שלאו דווקא מחובר למסורת או המחפש דרכים אישיות  להתחבר מחדש לשורשים באופן משמעותי. התפילות כוללות נוסחי אשכנז, ספרד ומזרח, יצירה מקורית, עיון משותף בתכני החג, והפעלות חינוכיות לילדים. 

 אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו. פרטים כאן

נשמח לקיים אירועים מיוחדים לקהילה הישראלית בניו יורק – בעברית, ועם רגישות מיוחדת לצרכים, לזכרונות ולטעם הישראלי.

הצטרפו אלינו בחגים,במשך השנה, לבנות קהילה, לחדש את הישן ולקדש את החדש.

ברוכות הבאות
ברוכים הבאים